Właśnie dlatego należy codziennie żuć goździki. Za tę radę muszę podziękować mojemu lekarzowi.

Po raz pierwszy usłyszałam o zdrowotnych właściwościach goździków w filmie dokumentalnym o starożytnej chińskiej medycynie. Chińczycy od stuleci używają przypraw w celach leczniczych.

 

Jednym z najbardziej znanych zastosowań goździków jest wkładanie ich pomiędzy bolące zęby. Posiadają właściwości przeciwbólowe i antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie radzą sobie z infekcjami jamy ustnej. To jednak nie koniec! Poniżej przedstawimy 5 leczniczych zastosowań goździków:

 

Pozbywanie się pasożytów

Jeśli dokuczają Ci bóle brzucha i biegunki, powinieneś dwa razy dziennie żuć goździki. Pomogą w niestrawności, biegunce, a także zabezpieczą układ pokarmowy przed atakiem pasożytów.

 

Infekcje jamy ustnej

Jak wcześniej wspominaliśmy, goździki mogą być stosowane miejscowo oraz zewnętrznie, potrafią łagodzić ból zębów oraz dziąseł, a także mają działanie antyseptyczne. Dodatkowy bonus: żucie goździków błyskawicznie odświeża oddech, zwalczając nieprzyjemny zapach z ust!

 

Ból gardła

Jeżeli czujesz, iż łapie cię angina, a do lekarza idziesz dopiero za kilka godzin, weź goździki! Łącząc pokruszone goździki z miodem stworzysz mocną substancję przeciwbólową i odkażającą. Nasącz nią wacik i delikatnie posmaruj nią migdałki – oczywiście jeżeli nie masz odruchu wymiotnego.

 

Piękna i odmłodzona skóra na dłużej

Goździki zawierają substancje, które bardzo dobrze radzą sobie z niszczeniem wolnych rodników. Dzięki temu nasz organizm ulega wolniejszym procesom starzenia. Ponadto goździki zawierają wiele substancji antyutleniających, które znakomicie oczyszczają organizm z toksyn.

 

Remedium na raka

Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały zaskakujące działanie goździków. Jak się okazało, przyprawa ta niweluje ryzyko wystąpienia nowotworu. Najskuteczniej radzi sobie z rakiem piersi. Co najciekawsze, nie działa tylko profilaktycznie, ale również zabija komórki nowotworowe, które pojawiły się już w organizmie!

 

 

Znaliście już te zastosowania goździków? Używacie ich często? Ja zawsze staram się mieć zapas tej przyprawy przy sobie. Nie zapomnijcie podzielić się tymi informacjami ze znajomymi!

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!