Zakleili psu pysk i związali łapy. Zostawili na pewną śmierć na poboczu.

Dwóch mężczyzn jadąc do pracy zauważyło przy drodze niepokojący obiekt. Kiedy zatrzymali nieopodal samochód, zamarli. Ich oczy ujrzały samotnie leżącego psa. Okazało się, że pies ma związane łapy i zaklejony pyszczek! Czworonóg nie miał dostępu do jedzenia, picia, ani cienia. Lecz żył. Plaster okalający jego pysk utrudniał oddychanie i oddawanie ciepła. Tak pozostawiony na słońcu psiak, został skazany na pewną śmierć.

 

 

Mężczyźni postanowili niezwłocznie działać i zawieźli go do siedziby organizacji ‘Peewee’s Pet Adoption’, gdzie udzielono niezbędnej pomocy. Dzięki spostrzegawczości przypadkowych osób i ich dobrym sercom czworonoga udało się uratować.

 

 

Oględziny w gabinecie przeprowadzone przez lekarza weterynarii dowiodły, że pies był zaniedbywany i zarobaczony. Jednak stan w jakim został odnaleziony nie zagrażał jego życiu. Robaków pozbyto się za pomocą odpowiednich leków. Odwodnienie szybko wyrównano.

 

 

Odkąd psiak został szczęśliwie wyratowany, nie przestaje machać ogonem. Mimo ciężkiej przeszłości bardzo kocha ludzi, cieszy się z każdej wizyty odwiedzających go opiekunów. Teraz, po szybkiej rekonwalescencji, może już szukać nowego domu.

 

 

Oby tym razem wesoły kundel trafił do dobrych ludzi.

error: Content is protected !!