Woda utleniona służy nie tylko do odkażania ran. Ma znacznie więcej przydatnych zastosowań.

O tym, że woda utleniona jest idealna do przemywania ran, wie prawie każdy. Jednak ten związek chemiczny, może mieć o wiele więcej zastosowań!

 

Oto te najbardziej przydatne!

 

Leczenie infekcji bakteryjnych i wirusowych

Jeżeli odczujesz u siebie pierwsze objawy przeziębienia lub grypy, zapuść 3 krople wody utlenionej do każdego ucha. Pozostaw na 10 minut, następnie przechyl głowę, aby roztwór mógł spokojnie wypłynąć.

 

Płukanie jamy ustnej

Ze względu na swój skład chemiczny, woda utleniona idealna jest do zwalczania zarazków i bakterii w jamie ustnej. Wystarczy dodać 2 nakrętki do szklanki letniej wody.

Wybielanie zębów

Jeśli chcemy wybielić zęby, wystarczy, że wymieszamy 2 stołowe łyżki zwykłej wody z 1 łyżeczką wody utlenionej. Powstałą mieszanką płuczemy zęby przez minutę po umyciu. Na koniec przepłukujemy jeszcze raz czystą wodą.
Można to robić maksymalnie 3 razy w tygodniu.

 

Rozjaśnianie włosów

Żeby rozjaśnić włosy, wystarczy rozcieńczyć wodę utlenioną ze zwykłą. Spryskać wilgotne pasma powstałą mieszanką i pozostawić na 15 minut. Po kilku zabiegach włosy na pewno będą jaśniejsze!

 

Ból zębów

Mieszamy łyżkę wody utlenionej z łyżką oleju kokosowego i powstałą mieszanką smarujemy bolący ząb.

 

Dezynfekcja ran

Skaleczenia i otarcia polewamy bezpośrednio wodą utlenioną. Rany będą nie tylko zdezynfekowane, ale i łatwiej się goić.

 

Gładka skóra

Jeżeli dokucza Wam trądzik i przebarwienia, wystarczy przemyć skórę wodą utlenioną, następnie dokładnie spłukać. Lepsze od toniku!

Czyszczenie uszu

Woskowina w głębi ucha jest trudna do usunięcia. Jednak nie z pomocą wody utlenionej! Wystarczy wlać jej 2 krople do ucha, następnie dodać 2 krople oliwy z oliwek. Taką mieszankę należy przytrzymać w każdym uchu po 3-4 minuty. Kiedy woskowina rozpuści się, wypłynie razem z wodą utlenioną i oliwą.

 

Dezynfekcja rąk

Gdy wymieszasz wodę utlenioną ze zwykłą i będziesz przemywał dłonie, zadziała to jak mydło antybakteryjne.

 

Miękka skóra stóp

Wystarczy ze przez 30 minut będziesz moczyć stopy w zwykłej wodzie wymieszanej z połową szklanki wody utlenionej.

 

Woda utleniona i dom:

 

Czyszczenie szczotek do zębów

Takie przedmioty jak szczotki do zębów to siedlisko bakterii. Dlatego dobrze raz na jakiś czas wymoczyć je godzinę w wodzie utlenionej.

 

Odplamianie

Woda utleniona z powodzeniem zastąpi odplamiacz. Doskonale usuwa plamy, szczególnie te z krwi. Wystarczy wylać ją bezpośrednio na plamę i pozostawić na minutę. Następnie przepłukać plamę zimną wodą.

Usuwanie brzydkich zapachów

Niewiele osób wie, że woda utleniona świetnie usuwa brzydkie zapachy z tkanin, szczególnie te pochodzenia zwierzęcego. Wystarczy śmierdzące ubranie namoczyć w wodzie z odrobiną octu i wody utlenionej, po czym normalnie wyprać.

 

Czyszczenie pudełek na żywność

Pudełka z żywnością po długim przechowywaniu, często stają się siedliskiem bakterii. Dlatego warto je przemyć kranówką z kilkoma kroplami wody utlenionej.

 

Mycie toalet

Jeżeli wymieszasz miskę wody z połową szklanki wody utlenionej, zalejesz toaletę i odczekasz 30 minut, będzie wyglądać jak nowa! Do tego pozbędziesz się zarazków.

 

Usuwanie pleśni

Żeby skutecznie usunąć pleśń, wystarczy spryskać ją wodą utlenioną i pozostawić na 10 minut. Następnie dokładnie zetrzeć gąbką.

Czyszczenie deski do krojenia

Deski do krojenia, szczególnie te, których używamy do surowego mięsa, są idealnym miejscem do rozprzestrzeniania się bakterii. Dlatego warto spryskać je od czasu do czasu mieszanką zwykłej wody i wody utlenionej. Pozostawić na 15 minut i spłukać zimną wodą.

 

Mycie lodówki

Myjąc lodówkę kranówką, octem i wodą utlenioną, nie tylko pozbędziesz się z niej brzydkich zapachów, ale i różnego rodzaju bakterii.

 

Czyszczenie zabawek

Na zabawkach również zbiera się wiele zarazków, dlatego należy je raz na jakiś czas przetrzeć wodą utlenioną rozcieńczoną ze zwykłą.

 

Mycie przypalonych garnków

Wymieszaj wodę utlenioną z sodą oczyszczoną. Tak powstałą “pastę” nałóż za pomocą szczoteczki na przypaleniznę. Pozostaw na 10 minut. Ominie Cię szorowanie!

 

Znaliście je wszystkie?

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!