Fizjoterapeuta pokazuje proste ćwiczenia dzięki którym ból szyi ustąpi a mięśnie będą mocniejsze.

Ewolucja wspaniale przystosowała nas do trybu życia jaki ludzie prowadzili przez tysiące lat. Niestety ostatnie 100 lat bardzo drastycznie zmieniło to w jaki sposób żyjemy i niestety ewolucja nie jest w stanie nadążyć.

 

Ludzie przez tysiące lat prowadzili bardzo aktywny tryb życia. Polowanie, zbieranie surowców czy praca w polu. Nie mówiąc już o kilometrach pokonanych pieszo z jednego miejsca na drugie.
Teraz samochody wożą nas wszędzie, a większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. W dzień pracujemy przy biurku, a wieczorem odpoczywamy siedząc na kanapie. To wszystko bardzo negatywnie odbija się na naszym zdrowiu.

 

Jedną z ofiar naszego nowego trybu życia jest kręgosłup, a zwłaszcza jego odcinek szyjny. Dużo osób skarży się na bóle kręgosłupa wywołane długotrwałą pracą w pozycji siedzącej. Niestety z biegiem czasu te objawy się tylko pogarszają.
Dlatego niezbędną częścią naszego życia powinny być regularne ćwiczenia fizyczne dostosowane do naszych możliwości. Przed wykonaniem ćwiczeń, jeśli mamy obawy, powinniśmy skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą czy takie ćwiczenia są dla nas odpowiednie.

 

Poniżej chcieliśmy Wam zaprezentować serię ćwiczeń zaprezentowaną przez Macieja Wilkanowskiego – fizjoterapeutę. Ćwiczenia te służą do profilaktyki bólów kręgosłupa. Mogą też pomóc w przypadku niewielkich bóli. W razie gdyby ból był silny należy zasięgnąć porady specjalisty.

 

Zobaczcie sami te proste ćwiczenia i nie zapomnijcie podać je dalej!
Jeśli podobał Ci się ten artykuł , podziel się nim!

 

Podziel się na facebooku!

 

error: Content is protected !!