Olejek goździkowy to prawdziwy cud natury. 7 problemów, które leczy w mgnieniu oka.

Prozdrowotne właściwości olejku z goździków są bardzo szerokie i znane od wieków. Pochodzi z Tanzanii i sprawdzi się jako remedium w wielu sytuacjach. Oto one!

 

 

#1 Trądzik

Badania udowodniły, że olejek z goździków łagodzi trądzik i zapobiega jego powstawaniu. W dodatku skutecznie zwalcza bakterie, które są odpowiedzialne za zły stan skóry i szybko ją regeneruje!

 

#2 Candida

To jedno z najczęstszych zastosowań olejku z goździków! Grzyby candida atakują organizm powodując przykre skutki uboczne. Goździkowy olejek zwalcza grzyby oraz pasożyty w ludzkim ciele! Najlepiej jednak stosować go pod czujnym okiem lekarza.

 

#3 Zęby

Kojarzycie smak rozgryzanych goździków z wizytą u lekarza? To dlatego, że zawierają substancję często stosowaną w znieczuleniach dentystycznych. Goździk działa przeciwbólowo, dlatego warto stosować olejek w przypadku bólu zębów czy dziąseł.

 

 

#4 Trawienie

To jedno z tradycyjnych zastosowań olejku z goździków. Już nasze prababcie używało go w formie remedium na problemy z trawieniem. Nie dość, że je wspomaga, to zapobiega infekcjom i podrażnieniom układu trawiennego. Dzięki niemu szybko można pozbyć się wzdęć, niestrawności i nudności, pomaga także w przypadku wrzodów żołądka!

 

#5 Bakterie

To, z czym nie poradzą sobie antybiotyki, zwalczy olejek z goździków. Jego potężne możliwości w tej kwestii są znane od wieków, a bakterie nie mają z nim szans. Goździki zwalczają nawet bakterie e-coli!

 

#6 Ciśnienie

Zbyt wysokie ciśnienie i jego skoki to coś, z czym olejek goździkowy może pomóc. Nie dość, że udrażnia aorty i żyły, to obniża ciśnienie, zapobiega skrzepom i zatorom. Rozrzedza także krew.

 

#7 Wątroba

Olejek z goździków dzielnie chroni wątrobę przed chorobami i obciążeniami. Tworzy także zabezpieczającą powłokę i spowalnia starzenie się organizmu, a w tym także organów.

 

 

My jesteśmy ogromnymi zwolennikami uwzględniania esencjonalnych olejków w swojej apteczce i kosmetyczce. To naturalne substancje pełne niesamowitych właściwości!

error: Content is protected !!