Czy znasz już wszystkie możliwości zastosowania kuchenki mikrofalowej? 7 sztuczek, o których mało kto wiedział

Kuchenka mikrofalowa, to urządzenie które od lat gości niemal w każdym domu. Najczęściej używamy jej do szybkiego podgrzewania lub rozmrażania. Mało kto zna wszystkie, możliwe zastosowania mikrofalówki, więc sprawdź sama. Czy je znałaś?

 

Zrobisz puszystą piankę do kawy

Wielu z nas lubi kawę z puszystą mleczna pianka. Abyś mogła napić się takiej kawy nie potrzebujesz wcale ekspresu do kawy. Do szklanego słoiczka wlej mleko, zakręć nakrętkę i mocno wstrząśnij. Potem, odkręcony słoiczek włóż do kuchenki mikrofalowej i podgrzewaj przez 30 sekund. Powstałą, gęstą piankę przełóż łyżeczką do filiżanki z kawą!

 

Szybko Obierzesz czosnek

Łuskę z czosnku, zdejmiesz jednym ruchem dłoni, jeśli umieścisz główkę czosnku w kuchence mikrofalowej na pełnej mocy przez 15 sekund.

 

Zrobisz chipsy z ziemniaków

Na papierze do pieczenia, ułóż ziemniaki pokrojone w cieniutkie plasterki, skropione olejem. Do smaku, możesz je również posypać sola lub ulubionymi przyprawami. Podgrzewaj w mikrofali przez 3 minuty, a następnie przewróć je na drugą stronę i piecz w rozgrzanym piekarniku przez kolejne 3 minuty.

 

Łatwo obierzesz warzywa i owoce

Dobrze znamy sztuczkę ze sparzaniem pomidora wrzącą wodą, aby go jej pozbawić. Dużo szybciej i łatwiej zrobisz to w mikrofalówce. Natnij skórkę pomidora na krzyż i podgrzej w mikrofali przez 2 minuty.

 

Łatwo i szybko wysterylizujesz słoiki

Umyte słoiki, bez wycierania i poukładaj je w kuchence mikrofalowej. Podgrzewaj je na pełnej mocy przez 1,5-2 minuty, do czasu, aż woda całkowicie odparuje. Miłośnicy domowych zapraw, będą zachwyceni.

 

Szybko przygotujesz łódeczki z tortilli

Efektowny kształt nadasz tortilli, wkładając je do szklanki lub kubka i podgrzewając w mikrofalówce. Przekąska podana w taki sposób, będzie wyglądała apetycznie i kusząco.

 

Przygotujesz Warzywa na parze

Umyte i pokrojone warzywa, włóż do szklanej miski. Posyp solą, pieprzem i przykryj folia spożywczą. Podgrzewaj na niskiej mocy w mikrofalówce przez 15-20 minut.

 

 

Aby szybko wypełnić mieszkanie pięknym zapachem, na talerzyk wsyp wanilię, cynamon lub inne aromatyczne, ulubione przyprawy i włóż do mikrofalówki.Po 15 sekundach w Twoim domu unosić się będzie tylko piękny aromat!

 

Spróbuj, to działa!

 

error: Content is protected !!