IKEA zmieniła stare meble na domki dla dzikich zwierząt. Daje przykład na sprawny recykling.

Czy da się zadbać o ekologię a przy tym wszystkim pomóc zwierzętom? Okazuje się, że tak, i nikt nie mógł zrobić tego lepiej niż IKEA.

 

IKEA nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Szturmem podbiła serca wielu ludzi, którzy pokochali funkcjonalność oraz styl tanich mebli, a teraz coraz częściej daje przykład jak zmienić świat na lepsze.
Szwedzki gigant meblarski zdecydował się na stworzenie genialnego projektu dzięki, któremu stare meble dostają drugie życie. Produkty IKEI zostały jednak „dopełnione” odpadami powstałymi przy produkcji, a jako całość tworzą schronienie dla dzikich zwierząt.

 

Pomysł IKEA nie powstałby gdyby nie współpraca z brytyjskim artystą Adamem Nathanielem Furmanem, a także pracownią architektoniczną Studio Weave. To właśnie dzięki tej współpracy, firma IKEA mogła przekazać swoje produkty oraz zebrane podczas produkcji odpady, i dać schronienie zagrożonym gatunkom ptaków, nietoperzy, a także owadów.

 

Stworzone projekty wyróżniają się oryginalnością i funkcjonalnością, dzięki czemu od razu możesz poznać, że domki dla dzikich zwierząt powstały z produktów szwedzkiego producenta. Patrząc na projekty od razu zobaczysz w nich ducha produktów IKEI. Cały projekt stworzenia domków dla dzikich zwierząt był częścią akcji promocyjnej związanej z otwarciem nowej placówki w Greenwich, który ma stać się najbardziej ekologicznym sklepem na świecie.

 


 

 

 

 

Jak Ci się podoba pomysł IKEI? Czy uważasz, że podobne domki dla dzikich zwierząt powinny znaleźć się także w Polsce? Jak starasz się dbać o środowisko i naturę w swoim otoczeniu? Koniecznie daj nam znać i podziel się swoimi doświadczeniami na naszym Facebooku! Czekamy na Twój komentarz.

 

Podziel się na facebooku!
error: Content is protected !!