Domowy sposób na usunięcie kamienia z zębów. Wymyślił go stomatolog.

Copy
Zęby są jedną z ważniejszych wizytówek naszego wyglądu. Kto z nas bowiem nie marzy o śnieżnobiałym, pięknym uśmiechu? Z takim uśmiechem każdy wygląda korzystniej. Niestety istnieje wiele czynników pogarszających wygląd zębów. Picie kawy, palenie papierosów, jedzenie słodyczy to tylko część z nich. Nie bez znaczenia jest także tworzący się kamień nazębny. Wpływa na wygląd zębów, ale i na ich stan. Nieusuwany, może w konsekwencji spowodować nawet konieczność usunięcia zęba zaatakowanego kamieniem. Kamień nazębny oczywiście można usunąć u stomatologa. Jest to zabieg szybki, choć nieco nieprzyjemny. Nie jest to jednak jedyny sposób na usunięcie kamienia. Z powodzeniem można usunąć go w domu, bez wydawania pieniędzy na wizytę u stomatologa. Sposób wymyślił dentysta.

 

Potrzebne będą:

  •  soda oczyszczona (jedna łyżeczka)
  •  sól (jedna łyżeczka)
  •  pół filiżanki wody utlenionej (1-3%)
  •  wykałaczka
  •  szczoteczka do zębów

 

Jak wyczyścić kamień nazębny?

Copy

1. Mieszamy sól i sodę oczyszczoną w jednym naczyniu

2. Płuczemy włosie szczoteczki do zębów w ciepłej wodzie, następnie zanurzamy w sporządzonej miksturze.

 

3. Myjemy zęby, a po umyciu wypluwamy pozostałości.

4. Mieszamy pół filiżanki wody utlenionej z wodą (pół szklanki). Przygotowanym roztworem płuczemy jamę ustną przez ok. minutę.

 

5. Kamień, który pozostał, usuwamy za pomocą wykałaczki.

 

 

Copy
Nie należy zapominać, że ta metoda nie powinna zastępować regularnego mycia zębów, czy używania nitki dentystycznej. Stosowanie tej metody nie zwalnia nas także od odwiedzania stomatologa i leczenia zębów. Warto pojawić się w gabinecie dentystycznym co najmniej raz na pół roku. Taka częstotliwość wizyt u dentysty ma jedną zaletę. Wszelkie problemy z zębami zostaną wykryte bardzo szybko, co za tym idzie, ewentualne leczenie będzie szybkie, mniej stresujące, mniej bolesne i – co również jest ważne – po prostu niedrogie.
error: Content is protected !!