Oto 5 roślin, które powinny znaleźć się w Twojej sypialni. Dzięki nim zaśniesz w ułamku sekundy.

Większość z nas używa tabletek nasennych, ciepłego mleka, kojącej muzyki, i tym podobnych, aby udać się do krainy snów. Ale czy wiedziałeś, że trzymanie pewnych roślin w Twojej sypialni może sprawić, że będziesz spać jak niemowlę?

 

Jeśli nie jesteś w stanie spać spokojnie, rośliny te pomagają zmienić jakość powietrza w sypialni oraz środowisko wewnątrz pomieszczenia.

 

5 roślin do sypialni, które pomogą Ci zaznać spokojnego snu:

 

1. Aloes

 

Ta wewnętrzna roślina zazwyczaj wymaga niewielkiej uwagi w przypadku pielęgnacji. Aloes uwalnia tlen w nocy, co sprawia, że śpimy spokojniej i oddycha nam się lepiej. Poza tym, pomaga również poprawić ogólną jakość snu. Ponadto łatwo się regeneruje, nie wymaga zbyt dużych ilości światła słonecznego, a także nie potrzebuje znacznego podlewania, ponieważ łodygi mają wysokie właściwości zatrzymywania wody.

 

2. Lawenda

 

Ten aromatyczny kwiat, którego często można spotkać na francuskich polach, ma kojący aromat, który pomaga nam się zrelaksować i spokojnie zasnąć. Oprócz tego, że sprzyja zasypianiu, to silny zapach lawendy spowalnia tętno, zmniejsza poziom lęku, a niektóre badania wykazały również, że ma zdolność do skracania czasu potrzebnego do obudzenia się.

 

3. Jaśmin

 

Jaśmin w niektórych krajach Azji Południowo-Wschodniej jest związany z czystością, a nawet uważany za boski kwiat. Jest ofiarowany w niektórych ceremoniach religijnych w Indiach. Chociaż zapach jaśminu może być trochę silny, okazało się, że poprawia on jakość snu oraz zwiększa wydajność organizmu. Ta roślina może również pomóc w zmniejszeniu niepokoju, ponieważ jego zapach działa kojąco na umysł.

 

4. Bluszcz

 

Bluszcz jest łatwy w uprawie i wspaniale oczyszczacza powietrze. Uważa się, że pomaga złagodzić problemy z oddychaniem i dolegliwości, takie jak astma. Niektóre badania wykazały również, że bluszcz angielski może zmniejszyć ilość pleśni w powietrzu o 94% w ciągu 12 godzin.

 

5. Sansewieria gwinejska

 

Jest to bardzo popularna roślina domowa. To dlatego, że jest łatwa w utrzymaniu i stanowi doskonały element do dekoracji wnętrz. Pomaga również poprawić jakość powietrza i ogólną atmosferę. Opieka nad nią nie jest trudna i jest jedną z najbardziej polecanych roślin dla początkujących. Emituje tlen w nocy, podczas snu, a także obniża poziom dwutlenku węgla w powietrzu. Odfiltruje toksyny z powietrza i utrzymuje je czyste i zdrowe.
error: Content is protected !!